Blog > Komentarze do wpisu

GILgotki z Marcinem Pałaszem

Los się uśmiechnął i tym razem nie zrobił nam psikusa - 25 lutego odbyło się pierwsze z cyklu spotkań, zatytułowanych GILgotki, czyli Agnieszka Gil zaprasza. GILgotki mają być jednym z przykładów na to, że biblioteka nie jest jedynie miejscem, w którym wypożyczamy nudne szkolne lektury, ale przestrzenią pełną książek-pokoi prowadzących w niezwykłe światy, a także okazją do spotkania prawdziwych, żywych twórców, których można wysłuchać, zadać pytania, poznać arkana ich sztuki.

Pierwszym gościem, który zainaugurował cykl, był Marcin Pałasz - pisarz książek dla dzieci i młodzieży, człowiek niezwykle sympatyczny, serdeczny i zabawny. Wiem, że pan Marcin ma sentyment do naszej biblioteki, ponieważ dwa lata temu była pierwszym miejscem we Wrocławiu, gdzie odbyło się spotkanie autorskie z jego udziałem.

GILgotki Pałasz 6

Na GILgotkach spotkały się trzy klasy ze SP 78

GILgotki Pałasz 2 

GILgotki Pałasz 3

Niektórzy znali już twórczość naszego gościa, inni mieli możliwość się z nią zapoznać. Jedna z dziewczynek z klasy piątej jest nawet współautorką opowiadania, które w ramach konkursu literackiego rozpoczął pan Pałasz, a zakończyła ona, co zaowocowało wygraną w tym konkursie. Jakiś czas później dzieci podczas zajęć w Mediatece zilustrowały to opowiadanie - jeśli mi się uda, wstawię tu kiedyś rezultat ich pracy.

GILgotki Pałasz 5

Marcin Pałasz opowiadał nam o początkach swojego pisarstwa, o tym skąd czerpie inspirację, jak wygląda proces wydawniczy. Opowiedział tyle zabawnych anegdotek, że pękaliśmy ze śmiechu! Szczerze odpowiadał na każde pytanie, a najczęściej zadawanym, oczywiście przez dziewczęta, było to czy ma dziewczynę, żonę, narzeczoną... Jedna z czytelniczek podczas spotkania narysowała dla pisarza piękny rysunek konia

GILgotki Pałasz 1

Później podpisywał swoje książki

GILgotki Pałasz 7

GILgotki Pałasz 9

między innymi najnowszą "Wszystko zaczyna się od marzeń"

GILgotki Pałasz 14

oraz pozował do zdjęć - niektórym w tym czasie wyrosły różki.

GILgotki Pałasz 10

GILgotki Pałasz 11

GILgotki Pałasz 12

GILgotki Pałasz 13

Pięknie dziękuję za spotkanie, a gdyby ktoś miał ochotę, może zajrzeć na stronę Marcina Pałasza Słowa niosą uśmiech

sobota, 21 marca 2009, agnieszka_gil

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/11/17 17:42:13
ładne zdięcia