Blog > Komentarze do wpisu

Piernikowa Chata już czeka…

Piernikowa chata - logo Gdy masz marzenia
Nie chciej się zmieniać,
Zawsze wiedz, którą iść z dróg,
Bo magia marzeń
Wnet Ci pokaże,
Jak Baśni przekroczyć próg.
*

Festiwal Bajkopisarzy „Piernikowa Chata” na stałe wpisał się już w kalendarz imprez Światowida. Festiwal ten to zarówno konkurs jak i warsztaty literackie dla dzieci. Konkurs jest nie lada wyzwaniem! Nie tylko trzeba ciekawie napisać baśń na jeden z trzech podanych w regulaminie tematów, ale także - jeśli baśń spodoba się jury i kandydat na bajkopisarza znajdzie się w dziesiątce laureatów – trzeba sprostać kolejnemu zadaniu. Z racji, że piękne bajki warte są szansy, by ożyć - być opowiedziane publiczności – w drugim etapie konkursu bajkopisarz zamienia się w bajarza i dzieli się swoją opowieścią z innymi dziećmi (kolegami i koleżankami z klas wszystkich bajkopisarzy – laureatów) podczas uroczystej Gali w naszym Ośrodku.
Konkurs kierujemy do dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej (IV-VI).
Etap pisemny zaczyna się z momentem ogłoszenia konkursu i trwa do 22 lutego 2010 r. (ostateczny termin nadsyłania prac – decyduje data stempla pocztowego).

Wyłoniona dziesiątka laureatów (ich nazwiska ukażą się na stronie Światowida najpóźniej do 12 marca 2010 r.) przygotowuje sceniczną prezentację swojej baśni na Galę, która odbędzie się 26 marca 2010 r. o godz. 10.00 na scenie Ośrodka Działań Twórczych Światowid we Wrocławiu.

Gala to nie tylko 10 magicznych opowieści, ale także bajkowe zagadki teatralne, konkursy i dobra zabawa oraz moc słodyczy dla publiczności (bo jaką by była „Piernikowa Chata” bez łakoci...?).
Laureaci poza dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz dorodnymi sercami z piernika otrzymują wspólną nagrodę - udział w warsztatach literackich. Prowadzi je zawsze gość specjalny festiwalu – autor książek lub twórca sztuk dla dzieci.

Tak więc zapraszamy dzieci do uczestnictwa w naszym bajkowym konkursie – słodkim i magicznym jak... domek z piernika! „Piernikowa Chata” czeka już czeka...

Katarzyna Sipko
ODT Światowid

„Piernikowa Chata” 2010 r. – konkurs na najpiękniejszą bajkę dla dzieci
Tematy do wyboru:
  1. Nikt nie jest doskonały – ani Duży ani Mały
  2. Nie bój się marzeń, marzenia się spełniają, marzenia życie zmieniają
  3. Moja mama czarodziejka...
Regulamin i karta zgłoszenia oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na www.swiatowid.net.pl

Organizator imprezy:
Ośrodek Działań Twórczych Światowid; ul Sempołowskiej 54A, 51-661 Wrocław; tel. 71/348 30 10 wew. 38; koordynator: Katarzyna Sipko.

__________________
* „Baśń o Rycerzu bez Konia”, Marta Guśniowska
piątek, 15 stycznia 2010, agnieszka_gil

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2010/01/30 16:55:18
Ile ciekawości u Was - jak zwykle pozazdrościć :) buziaki lea

kurde znowu te literki do przepisania aaaa nie cierpię ich- wyjaśniam kod z obrazka do przepisania, potrzebny aby się wyświetlił komentarz, nie czaję po co to ?
-
2010/02/01 09:46:00
Dotąd nie trzeba było wpisywać kodu z obrazka (zabezpiecza przed automatycznym spamem), ale komentarze mogły dopisywać jedynie zalogowane osoby.
-
2010/02/02 12:54:50
no ale ja bez względu na to czy jestem zalogowana(tak jak teraz) czy nie , uszę kod przepisać . lea
-
2010/02/04 10:28:28
Ja też - ale kiedy hasła nie było, mogły się dopisywać wyłącznie osoby zalogowane na Gazecie. Co prawda wielu komentarzy tu nie ma, ale dałam szansę i tym spoza gazety :)
-
2010/02/14 09:40:11
Mam nadzieję, że przyjmiesz ode mnie wyróżnienie:
mlodapisarkaczyta.blox.pl/2010/02/Kreativ-Blogger.html