Blog > Komentarze do wpisu

GILgotki z Ewą Kozyrą-Pawlak

Błękitny kuferek

Nie powiem, żeby niektórych twórców łatwo było wyciągnąć z ich norek. Czasami to prawie niemożliwe. Siedzą otóż i tworzą, światem zewnętrznym interesując się jedynie w stopniu umożliwiającym natchnienie... Kto im zakupy robi?!

Ale cuda się zdarzają i spotkania ze znakomitymi autorami i ilustratorami od czasu do czasu maję miejsce - to krzepiące.

Mniej więcej rok temu na spotkaniu z cyklu GILgotki, czyli Agnieszka Gil zaprasza mieliśmy okazję brać udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Pawła Pawlaka. Spotkanie było niezwykle owocne i to nie tylko dla przybyłych dzieci, ale również dla samego mistrza. Dowiedziałam się bowiem, że jedna z prac, autorstwa Patrycji Bartczak, stała się dla niego inspiracją przy ilustrowaniu "Młotka" z Podręcznego Nieporadnika opublikowanego przez wydawnictwo Czerwony Konik. Z tego widać - warto spotykać się z czytelnikami, którzy nie tylko biorą ale i dać potrafią... Na kolejnych GILgotkach, które odbędą się już za niespełna tydzień, zobaczymy efekt w postaci wydanego już "Młotka" i "Grzebienia", które pokaże sam pan Paweł.

Zupełną niespodzianką natomiast będą warsztaty plastyczne prowadzone przez Ewę Kozyrę-Pawlak - niezwykle utalentowaną krawcową-artystkę, której prace niezmiennie wprowadzają w zachwyt tak kompozycją, jak starannością wykonania i szczegółami - ilekroć myślę o półcentymetrowym reniferku na mapie świata, albo rajstopkach uszytych dla krasnoludków (ze szwami na pupce!), rumieńcach królewien i klamerkach na bucikach królewiczów, oraz wszelkich drobiazgach zwierzątkowych, uśmiech rozjaśnia mi twarz.

Będzie szycie obrazków z pstrokatych szmatek i kolorowych filców, ofiarowanych GILgotkowiczom przez pasmanterię Błękitny Kuferek

Zaproszenie na GILgotki z Ewą Kozyrą-Pawlak - kliknij, aby powiększyć

Zapraszam zatem na kolejne GILgotki - będzie to możliwość spotkania artystycznej pary grafików, a także wzięcia udziału w losowaniu książek wydawnictw Czerwony Konik i Media Rodzina, które ufundowały również nagrody dla Czytelników mojego blogu. Konkurs wraz z relacją - po spotkaniu.

czwartek, 03 czerwca 2010, agnieszka_gil

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: