Blog > Komentarze do wpisu

GILgotki sławne na całą Europę

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych Polska Sekcja IBBY rozdała już tegoroczne nagrody na najlepsze teksty i ilustracje w książkach dla dzieci i młodzieży (szczegóły na profilu i stronie IBBY). Miałam przyjemność po raz pierwszy udać się na galę stowarzyszenia, która tym razem odbyła się w Muzeum Literatury w Warszawie.

Nagrodzono także osobę, która od kilku lat wydaje czasopismo o książkach dziecięcych i młodzieżowych "Ryms" - Marta Lipczyńska-Gil. Fajnie, gdy któryś Gil wraca do domu z nagrodą :)

Ale większość działań związanych z upowszechnianiem czytelnictwa to praca na bieżąco nad kontaktem dzieci z książkami, to szereg przedsięwzięć zmierzających ku temu, by książka stała się dla nich jak jedzenie, jak oddychanie. Działamy prężnie w całej Europie - klik w zdjęcie!

Zrzut ekranu ze strony IBBY.org

wtorek, 17 grudnia 2013, agnieszka_gil

Polecane wpisy

  • Literatura nad Zatoką i KONKURS

    Kocham Gdańsk. Kiedy byłam tam poprzednim razem, osiem lat temu, wraz z czteroletnią wówczas córką, tak wspaniale spędziłam czas, że odtąd tęskniłam za powrotem

  • Moje forumowanie

    Kiedy nie piszę -czytam. Albo dziergam. Albo robię kolczyki. Albo spaceruję po Wrocławiu . Albo wyprawiam jakieś sztuczki w bibliotece, czy innym przybytku kult

  • Stare anioły

    Stare, bo zeszłoroczne... rozleciały się po Polsce i świecie... Choinka też stara. I bombki stare. A lśnią.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: