Blog > Komentarze do wpisu

GILgotki na Dzień Mamy

Pogoda dziś zupełnie listopadowa, więc z tym większą przyjemnością warto przypomnieć sobie majowe klimaty, kiedy to osłonięci od słońca dachem namiotu Miejskiej Biblioteki Publicznej, spędzaliśmy miło czas na rodzinnym pikniku na wrocławskiej Wyspie Słodowej.

DM_1

W cieplutkie popołudnie zebrała się tam grupka GILgotkowiczów, którzy tym razem poza murami biblioteki bawili się - choć to Dzień Mamy, również z tatusiami. Tato Tamary tak aktywnie brał udział, rysował i wypowiadał się, że myślałam nawet zaproponować mu współpracę ;) Było naprawdę świetnie.

Zaczęliśmy od czytania książeczki, jednej z moich ulubionych, gdy byłam dziewczynką, a potem zachwyciła też moje dzieci - oraz wiele innych. To Agnieszka opowiada bajkę Joanny Papuzińskiej.

agnieszka opowiada bajke
Zdjęcie pochodzi ze strony http://wilddzik.blogspot.com/2011/04/agnieszka-opowiada-bajke.html

A gdy przyszedł czas na kalambury, okazało się, że to, co Mamy robią w domu, to nie tylko sprzątanie, gotowanie, szycie, ale także - i to chyba ważniejsze! - czytają, całują i przytulają.

DM_2

Później rozmawialiśmy o tym, co Mamy robią poza domem. Pracują, oczywiście, ale najważniejsze, to w jaki sposób spędzają czas z rodziną - na przykład chodząc na basen, jak mama Martynki z Przygody na basenie. Po wysłuchaniu, ułożyliśmy własną bajkę o tym, co robi Mama - GILgotkowicze po kolei dodawali następne zdania i wyszedł z tego... niezły misz-masz. Później rysowali swoje Mamusie, które odpoczywają, a ja w tym czasie

DM_4

przeczytałam Zielony rosołek - niezwykłą historię pewnego tatusia i jego synka, których mama zbuntowała się i pojechała sama na wycieczkę, a oni musieli sobie radzić bez niej i nawet gotować. Było ciekawie!

DM_3

A gdy na koniec przyszło do wyboru - czy poczytać o Naszej mamie czarodziejce, czy o tym, jak Mikołajek szykował dla swej mamy Fajny bukiet... ostatecznie przeczytałam obie.
No i dobrze - GILgotki są do czytania, a Mamy do wręczania im bukietów!

DM_5

sobota, 25 października 2014, agnieszka_gil

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: