Blog > Komentarze do wpisu

Pałasz jak klamra

Pamiętacie pierwsze spotkanie z cyklu GILgotki, czyli Agnieszka Gil zaprasza? Wielu autorów tekstów i ilustracji skorzystało z zaproszenia do biblioteki przy Żeromskiego 79 we Wrocławiu, a pierwszym, który to uczynił, był Marcin Pałasz. Przypadkiem było to jego pierwsze spotkanie autorskie we Wrocławiu, więc podwójnie historyczne.

klamra1

Ten autor zarówno otworzył, jak i zamknął nasz cykl w Filii 36 MBP dla dzieci - tak się bowiem składa, że w czerwcu odbyło się ostatnie GILgotkowe spotkanie z twórcą - niebawem biblioteka zostanie zamknięta. Nie trzeba płakać, bo w przyszłym roku spotkamy się w nowym miejscu, jednak zrobiło się troszkę sentymentalnie...

klamra3  klamra4

Wiele zmieniło się od czasu poprzedniego spotkania, przede wszystkim przybyło na rynku książek Marcina - wydał ich już ponad dwadzieścia! Prawie tyleż napisał scenariuszy do cieszących się powodzeniem słuchowisk radiowych. Zarzucił inne zajęcia, by oddać się wyłącznie pisaniu dla młodych Czytelników. Ostatnio dzieciaki najchętniej sięgają po różne przygody Elfa - on sam nie przybył do biblioteki, bo był taki upał, że pies ledwie zipał, a autor musiał przybyć pieszo, bo z gorąca rozjeżdżały się szyny tramwajowe! Sposób na Elfa został nagrodzony prestiżowym Koziołkiem Matołkiem, czyli nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego 2013 - autor jest z niej bardzo dumny i nic dziwnego.

klamra2

Były więc rozmowy o literaturze dla dzieci i młodzieży - bardzo śmieszne czasem, bo Marcin Pałasz jest niezwykle wesołym człowiekiem. Było też wpisywanie autografów, a także przyjęcie przez autora wykonanego przez dzieci upominku, kojarzącego się bardzo z jego twórczością - jak widać, mowa o Robaku i złotej rybce... ;)

klamra5  klamra6

A na koniec pamiątkowe foty - może spotkamy się jeszcze kiedyś w nowym miejscu?...

klamra8 klamra7

niedziela, 26 października 2014, agnieszka_gil

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: