Blog > Komentarze do wpisu

Wielkanoc w lipcu

Nie, nie mylą Was oczy - czasami zdarza się Wielkanoc w lipcu, bowiem harcerze to specyficzna grupa ludzi, którzy potrafią i to zorganizować... Między nami mówiąc choinkę też ubieraliśmy, ale to przy innej okazji... ;)
Cała rzecz polegała na tym, że tegoroczne kolonie zuchowe Hufca Ziemi Tarnogórskiej w Borowianach przebiegały pod znakiem różnych dni - bardziej lub mniej świątecznych, tak bawiliśmy się w Walentynki (zajęcia prowadziła bardzo zakochana para), był Dzień Dziecka, Trzech Króli, Boże Narodzenie i wiele innych, a wśród nich Wielkanoc i Wielkanocne GILgotki.

wielkanoc_1

Zaczęliśmy od wyjaśnienia sobie symboliki pokarmów w koszyczku, a to za pomocą kalamburów:

wielkanoc_2 wielkanoc_3

Później poczytaliśmy o przygodach Zajączka, który tak niefortunnie pomalował pisanki, że skończyło się nad wyraz kolorowo. A później każdy zastęp otrzymał zadanie - należało przerobić różne, znane przysłowia w taki sposób, by mogło się w nich znaleźć "jajo". Wyszło nieźle:

wielkanoc_4 wielkanoc_5

Doszliśmy do tematyki mocno jajecznej, wiec tarnogórscy harcerze poznali historię jajka, które, mimo dzielnego oporu, skończyło we wrzątku, jednak okazało się, że... Sami poczytajcie!

wielkanoc_6 wielkanoc_7

A później znów bawiliśmy się w rysowanki i wycinanki - każdy stworzył własny kwiatek

wielkanoc_8 wielkanoc_9

baranka lub kurczaczka wielkanocnego, którymi ozdobiliśmy wielką, wspólną pisanę:

wielkanoc_10 wielkanoc_11 wielkanoc_12

I tak upłynęła nam niezwykła, lipcowa Wielkanoc - chyba jedyna taka w życiu. Wszystkie zuchy, harcerze i druhny bawiły się, jak nigdy dotąd. Nawet druhna Magda, która zasadniczo woli grać, chętnie rysowała. Za to raczej mało wielkanocną gitarę:

wielkanoc_13

niedziela, 26 października 2014, agnieszka_gil

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: