Blog > Komentarze do wpisu

Rozczytana Aglomeracja Wrocławska

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej aktywnie wspiera popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców regionu.  

W ramach tego projektu wraz z Marcinem Pałaszem aż do jesieni będziemy odwiedzali biblioteki w różnych podwrocławskich gminach i spotykali się z młodszymi i troszkę starszymi Czytelnikami.

aglomeracja wrocławska

Wiosenne wizyty już za nami i muszę przyznać, że dawno tak miło nie spędzałam czasu na spotkaniach autorskich. Niezależnie od tego, czy Czytelnikami byli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści, czy już prawie dorośli licealiści, bawiliśmy się równia dobrze, rozmawiając o ulubionych gatunkach literackich i tytułach, po które chętnie sięga młodzież, o tym jak wygląda sprawa z książką od pomysłu do półki w księgarni, albo skąd czerpać inspirację.
O tym ostatnim to dlatego, że wielu młodych sięga po pióro - współcześnie klawiaturę - i szuka sposobu, by zająć się tym jak najlepiej. Zawsze wtedy zapraszam na warsztaty, które prowadzę specjalnie dla dzieci i dla młodzieży, właśnie pod hasłem Inspiracje. Ale to temat na osobne zajęcia. Tu, w ramach zajęć Wesoła historie, czyli skąd się biorą książki, było trochę czytania, trochę rozmów, a nawet zabawy - tak, nie można wciąż tylko gadać, relaks też jest potrzebny!

Pierwsze spotkanie odbyło się we Wrocławiu - to były GILgotki Skrzydlate, z których relacja już niebawem.

Następnie ugoszczono mnie w Trzebnicy - tu kilka słów ze strony Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, a ja tylko dodam, że było naprawdę sympatycznie! Pomimo tego, że biblioteka jest w trakcie przeprowadzki, ale dzięki temu miałam okazję odwiedzić trzebnicki ratusz. I, wiecie, w środku jest ławka odziana w różne takie szydełkowce - bardzo mi się spodobała :)

aglomeracja wrocławska trzebnica


Jeszcze tego samego dnia zawitałam w Prusicach, gdzie spotkanie przebiegło bardzo komfortowo, w niezwykle nowej, rzekłabym "wypasionej" bibliotece. Na spotkanie przybyła młodzież wyraźnie zainteresowana literaturą i tym razem także bawiliśmy się doskonale, a i o poważnych sprawach mówiliśmy także. Tak pisała o tym pani Magdalena Szymańska z NOWagazeta.pl

aglomeracja wrocławska prusice

Kolejnymi miejscowościami, które odwiedziłam w ramach akcji były Jordanów Śląski i Sobótka, ale zdjęcia z Jordanowa wrzucę dopiero, gdy je otrzymam. Tu kilka fotek z bardzo miłego (i obfitego w późniejsze kontakty na fb) spotkania w Sobótce

aglomeracja sobótka

A tymczasem zapraszam do zaglądania na facebookowy profil Aglomeracji Wrocławskiej gdzie przeczytacie o tym, co się wyprawia w kulturze, sporcie i dowiecie o różnych ciekawych działaniach w naszym regionie.

sobota, 16 maja 2015, agnieszka_gil

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: