Konkursy

piątek, 23 stycznia 2015

Rok rozpoczął się konkursem ogłoszonym przez wortal Granice.pl:

KSIĄŻKA ROKU 2014

układ nerwowy

 

Z przyjemnością informuję, że Układ nerwowy, który już kilka miesięcy temu ogłoszono Najlepszą Książką na Wiosnę tym razem znalazł się w finale rocznym!

Jeśli uważacie, że z prozy polskiej właśnie moja powieść - nominowana zarówno głosami Czytelników jak i jury - zasługuje na nagrodę, zachęcam do głosowania.
Nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać imię, nazwisko i mail kontrolnie.

glosuj

13:00, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 listopada 2013

Drodzy Czytelnicy - poniżej lista trzech osób, które mają szczęście, bowiem już niedługo otrzymają swoje egzemplarze
Opowieści Pana Rożka
z dedykacją Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk:

 

Anna Mazur

Marta Pilarska

Soterek

 

 

Zwycięzców proszę o podanie na pocztę adresów (i nazwisk ;) ), pod które powinnam przesłać książki.

Serdecznie gratuluję i dziękuję za nadesłane pomysły niezwykłych smaków,
nawet... konkursowych!

 

Pan Rożek

15:29, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 lipca 2012

Po pierwsze na - najlepiej rodzinny - rajd rowerowy po pruszowico-domaszczyńskich lasach (trasa 10 km sprawdzona przez 4 latka). W programie zwiedzanie bunkrów, stawów obfitujących w ptaki wodne, ścieżka przez pola i lasy. Na zakończenie huśtawka nad Dobrą. Prosimy zaopatrzyć się w środki przeciwko komarom!

Nie dość, że wygląda ciekawie, to jeszcze dobra antykomarowa rada na koniec :) W odpowiedzi na GILgotkowe pytanie przysłano też zdjęcie - Jane rzeczywiście huśta się na linie ponad nurtem Dobrej - Tarzan niech się schowa!

Tarzan nad Dobrą

Na tę wyprawę zaprosiła mnie

Justyna z Wrocławia

pierwsza z osób, do których już dziś wysłałam ufundowaną przez Naszą Księgarnię

Herbatę z jaśminem.

Kolejna zaś osoba, która zaprosiła mnie w niepoznane dotąd zakątki, to

Katarzyna z Rybnika

Katarzyno, sposób, w jaki opisałaś swoją miłość do Tatr, sprawił, że jadę tam przy najbliższej okazji!!! Zresztą... poczytajcie sami:

Tatry Tatry Tatry

Tatry! czemuż jak siedzib szukające ptaki
Myśli moje ku waszej zamarłej pustyni
Lecą przez mgłę tęsknoty i przez marzeń szlaki?


Franciszek Nowicki (1864-1935)

Dokładnie tak mam. Niemal codziennie moje myśli biegną ku Tatrom. Tęsknota to dziwna, bo przecież nie za człowiekiem, nawet nie za jakąś konkretną chwilą (a było ich wiele - i tych pięknych, i tych groźnych - tych na szczęście mniej), za zwykłym kawałkiem granitu, kilkoma źdźbłami traw, pomarszczoną powierzchnią wody.
Może najbardziej za tym, co czuję gdy wokół mnie wszystko już tylko jest niżej i gdy ja sama jestem wyższa od gór:) Może za tą bezkresną przestrzenią... Może za tą chwilą wręcz animistycznej religijności, poczucia dotykania Stwórcy... Może za czuciem pod dłonią twardej i niezmiennej skały i tępym dźwiękiem podeszwy buta o kamień zielony od porostów...
Nie wiem. Wiem, że wracam tam kiedy to tylko możliwe. Choć samo chodzenie po górach jest dla mnie okupione trudem - z racji na wadę serca tempo mam gorsze niż faceci spod budki z piwem, a nawet niż bardzo stara babcia z bardzo młodym wnuczkiem :(

Tatry - Czerwone Wierchy Najbardziej chyba kocham Czerwone Wierchy. A nawet jeszcze nie one same, tylko drogę prowadząca na nie z Goryczkowego. Trochę wśród skał, ale więcej poprzez czerwone trawska, z Krywaniem po lewej i Giewontem wyłaniającym się z mgły po prawej. W powietrzu przezroczystym i ostrym jak szkło.

Tatry - Hruby Wierch i Krywań z drogi na Świnicę Gdy tylko napisałam, że najbardziej kocham Czerwone Wierchy, uświadomiłam sobie, że nie, że przecież najbardziej kocham Zawrat - z łańcuchami, klamrami, Czarnym Stawem za mną i pode mną, a z Doliną Pięciu Stawów przede mną. Wspinam się uważając by nie strącić kamieni, chwytając się łańcuchów, podziwiając ostre zęby Orlej Perci. Jeszcze trochę, jeszcze kawałek i...

Stanąłem na przełęczy... świat czarów pode mną!
Wzrok zdumiony weń topię - podziw duszę tłoczy...
Dołem - stawy czernieją, jak piór pawich oczy,
W górze - pieśń! ... ale myślą stworzona nadziemną.

Pieśń runami granitów pisana przede mną!
Skamieniały sen Stwórcy, dumny sen, uroczy!
Tam - ku krańcom pustyni gwiazda dnia się toczy,
Płoną szczyty - tam z głębin wstaje wieczór ciemno.

A gdy napisałam, że najbardziej kocham Zawrat, to przypomniało mi się jeszcze mnóstwo miejsc, które też przecież kocham najbardziej :) Pionową ścianę Kazalnicy, Gerlach z Gankiem, Nosal (ale jesienią), Świstówkę (ale zimą i to o zachodzie słońca), Łomnicę, Kasprowy (ale tylko o świcie w październikowy dzień, kiedy kosodrzewina pokrywa się szronem), Świnicę (choć z niej spadłam), Czarny Staw (ze swoją powagą i wręcz ponuractwem), Zielone Stawki (wesołe jak letni dzień), wapienną Krzesanicę, granitowe Rysy... Każde inaczej, a wszystkie najbardziej :)

Tatry - Gerlach z Gankiem Tatry - szron na kosówkach Tatry - Zielona Stawki

Oczywiście z Tatrami wiążą się nierozerwalnie Ludzie Tam Spotkani.

Tatry - Czarny Staw Gąsienicowy Pan Gąsienica-Byrcyn (trudno o lepsze nazwisko) - przewodnik tatrzański, który zwierzył mi się, że Tatry rosną. Jak to rosną??- zdziwiłam się. Ano, zwyczajnie: co roku coraz więcej czasu mu zajmuje wspięcie się na Giewont - czyli urósł:)

Góralka z chaty w Dolinie Kościeliskiej sprzedająca oscypki, bryndzę i mleko - czy krowie czy owcze, czy może nawet kozie - tego nikt nie wiedział, bo gdy zapytaliśmy o jego dziwny smak powiedziała, że to pewnie przez skarpety zięcia, które w nim moczyła.

Tatry - Zachód słońca na przełęczy Kasia-Z-Dużymi, która schodziła Tatry wzdłuż i wszerz i spędziła noc w rozwalającej się szopie, pod oknami której przechadzał się niedźwiedź wydając z siebie groźne pomruki.

Krzysztof Baletnica, dla którego góry nie wiązały się z żadnym wysiłkiem, który skakał po pagórkach jak łania (nie tylko w przenośni:) ), a na ewentualne zachwyty krajobrazowe odpowiadał, że góry są ok, ale naprawdę fajny jest tylko seks (i to z mężczyzną:) ).

Tatry - Dolina Pięciu Stawów w październiku Grzegorz, ksiądz, który w górach szukał samotności i odstresowania po pracy szofera biskupa.

Wiola, z którą łączy mnie wszystko - od płaczu z zachwytu na przełęczy oświetlonej zachodzącym słońcem, po głupotę schodzenia nocą z owej przełęczy, bez latarki, bez szlaku i bez raków - a śniegu już było miejscami po uda.

Tatry Grupa kleryków wspinających się na Giewont w czasie burzy - "bo śmierci nie należy się bać":)

Gabriela kochająca góry pomimo lęku wysokości.

Maria, dla której zjazd na nartach z Kasprowego to coś, dla czego warto żyć.

Łukasz, który próbował w Tatrach znaleźć powód do tego by z planowanym samobójstwem jeszcze poczekać...

Siadłem - cisza na górach - oko stawów drzymie,
Patrzę w Tatry, w te runy przedwiecznej zagadki;
Chciałbym przejrzeć, przeniknąć jej myśli olbrzymie.

Wiatr - bajarz lekkim palcem strunę marzeń trąca,
Z wolna uchodzą z serca goryczy ostatki,
O! tu siedzieć i słuchać, i dumać bez końca!

Jeśli jest Życie po życiu (a wierzę, że jest), to wyobrażam je sobie jako Wieczne Tatry Bez Wady Serca :) Soczystozielone hale z łatami kosówki, na których - jak w Psalmie 23 - Pan jest Pasterzem moim - niczego mi nie braknie, na niwach zielonych mnie pasie, prowadzi mnie nad spokojne wody.

Łaty kosówki

22:33, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (1) »
środa, 18 stycznia 2012

Gdyby nie Pana wynalazek, wyniki konkursu Cecylkowego nie pojawiłyby się tu pewnie jeszcze przez jakiś tydzień... Tymczasem niecierpliwa (i słusznie!) uczestniczka, nie mogąc się doczekać, wywołała mnie do tablicy przez telefon. No dobra, zatem ogłaszam, że szczęśliwymi laureatkami konkursu z niezwykle tajemniczym, za to przystojnym i niezwykle błękitnookim Marcinem Pałaszem zostały:

 

Katarzyna K. (poczta interia)

Zuzia G. z Warszawy

Ewelina K. z Wrocławia

 

Zwyciężczyniom serdecznie gratuluję i  proszę o podanie e-mailem adresów.

21:15, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 31 grudnia 2011

Czy ja już nie pisałam, że grudzień jest najdłuższym miesiącem w roku? Pewnie pisałam. Cały ten rok był tak obfity w wydarzenia, że relacje co najmniej połowy z nich nie zostały tu zamieszczone... Przepraszam, lecz nie nadążam! No ale z konkursem musiałam zdążyć, bo to przecież:

Konkurs Noworoczny z Tajemniczym Autorem

Wszystko zaczęło się w środku lasu, kiedy poznałam panią Anię, jedną z konduktorek świetnej wrocławskiej księgarni dla dzieci Pociąg do Bajeczki. To było kilka lat temu, na wakacjach nad Niesłyszem. Okazało się, że świat jest mały i spotkałyśmy się po jakimś czasie, a to spotkanie zaowocowało przemiłymi kontaktami. Jechałam w Pociągu do bajeczki na spotkaniach z maluchami, zabawach matematycznych, wspólnie bawiłyśmy się na Wrocławskim Tanim Książek Czytaniu. Także pod egidą Pociągu bywałam na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek, niegdyś czytając dzieciom i prowadząc zajęcia w sali zabaw Abecadło, a w tym roku, podczas jubileuszowych XX WPDK , gościłam na ich stoisku ze swoją pierwszą powieścią, a także Światem Matematyki.

To były dwa dni pełne atrakcji nie tylko literackich - przez jakiś czas siedzieliśmy po ciemku, bo światło nawaliło ;) A kiedy tak sobie siedziałam, odwiedzało mnie mnóstwo ludzi: pan Kuba - człowiek z Żółtego Parasola - przemiła Blogerka, wielu Czytelników, wydawców, ilustratorów i oczywiście autorów. Jednym z nich jest przystojniak, który pozwolił się sfotografować:

Marcin Pałasz Agnieszka Gil

A skoro dał się zdjąć, trzeba to dobrze wykorzystać!

Ogłaszam zatem KONKURS: każdy, kto odpowie na pytanie:

Kim jest stojący obok mnie uśmiechnięty Autor wesołych książek?

weźmie udział w losowaniu jednej z trzech ufundowanych przez patrona medialnego - Pociąg do Bajeczki - książki Dobre maniery Cecylki Knedelek autorstwa Joanny Krzyżanek, wyd. Jedność.

dobre maniery cecylki knedelek

Na odpowiedzi wysyłane na adres podany w Kontakcie czekam do 15 stycznia 2012.

A w Nowym Roku wszystkim Czytelnikom blogu, Czytelnikom mojej twórczości i tym wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju literatury na każdy sposób, życzę spełnienia marzeń, nie tylko literackich, spokoju, siły i powodzenia w realizowaniu zamierzeń i tak po prostu zdrowia i pogody :)

20:34, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 19 grudnia 2011

Spośród mnóstwa zgłoszeń Sierotka wylosowała dwa nazwiska. Szczęśliwą posiadaczką

została

Ewelina Z. z Trzcinicy

zaś

otrzyma

Szymek J. z Warszawy

 

GRATULACJE!

 

A już za chwilę noworoczny konkurs z Pociągiem do Bajeczki i Cecylką Knedelek.

Nie będzie tak łatwo!

21:01, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (2) »
czwartek, 03 listopada 2011

Szczęśliwą laureatką konkursu KOCHAM CZYTAĆ została, wylosowana drobną rączką Sierotki,

 

ANNA B. z Gdańska

 

Gratulacje! Książka ze specjalna dedykacją od Magdy Witkiewicz zostanie wysłana (a przy odrobinie szczęścia może nawet osobiście wręczona!) w najbliższym czasie :)

 

15:53, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 września 2011

Miło mi poinformować, że już jutro będą wysłane nagrody do osób, którym poszczęściło się w ostatnim konkursie (bił rekordy ilości zgłoszeń!). Poniżej lista szczęśliwców i książki, które otrzymają:

 

Katarzyna Otłowska - O dzieciach, dla dzieci, Mariola Jarocka

Elżbieta Lepak - Niezwykłe przygody Bartla Renklody, Mariola Jarocka

Magdalena Omelaniuk - Strażniczka Królestw, Adam Węsek

Maria Unold - Dziki szczaw, Agnieszka Gil

 

Zwycięzcom gratuluję! I już zapraszam do polowania na kolejny konkurs, który ogłoszę w niedalekiej przyszłości.

12:07, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (2) »
środa, 04 maja 2011

Miło mi ogłosić, że Sierotka, (szczęśliwie posiadająca oboje rodziców - mnie i mojego męża - synek czyli) wylosowała jedną spośród osób, które brały udział w walce o Kradzione róże Anny Łaciny. A szczęśliwcem, który będzie się cieszył świetną książką z niezłej serii, został gość o tajemniczym IP:

nat1-135.ghnet.pl

Serdecznie gratuluję!

kradzione róże 2

Zwyciężczynię proszę o podesłanie danych do wysyłki i informacji dla kogo Anna Łacina ma poczynić wpis własnoręczny.

20:40, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 kwietnia 2011
Kiedyś już piałam z zachwytu nad twórczością Anny Łaciny - szczególnie zauroczył mnie jej Czynnik miłości - doceniony nawet przez polska sekcję IBBY, która przyznała powieści wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2010. Dziś proponuję spotkanie z niektórymi bohaterami Czynnika w kolejnej książce Ani Łaciny. To Kradzione róże - pełne klimatów rozciągających się od Grecji, po zadeszczony Bałtyk. Tę książkę można sobie kupić, to proste. Gdyby ktoś jednak wolał wygrać ją w konkursie - zapraszam serdecznie. Wystarczy wpisać się pod niniejszą notką i wyznać:
wtorek, 22 marca 2011
Szaleństwo, bo się panie dniokobieco i wiosennie rzuciły brać udział w konkursie, że ho ho! Przyznam szczerze, że ilość zgłoszeń przeszła moje oczekiwania. Dlatego postanowiłam zrobić Wam niespodziankę i zamiast jednej, rozlosować dwie książki Karoliny Sykulskiej! O, te:
wtorek, 08 marca 2011

Miło mi poinformować, że właśnie przed chwilą Sierotka swoją złotą rączką dokonała wyboru i wylosowała zwycięzcę ostatniego GILgotkowego konkursu. Odpowiedź prawidłowa to Życie teoretycznie - taki tytuł nosi książka Magdy Zarębskiej:

zycie teoretycznie zarebska

a szczęśliwą zwyciężczynią została

Ewa O.

której serdecznie gratuluję i proszę o podanie adresu, by nagroda - książka Magdaleny Zarębskiej Maja poznaje świat - mogła jak najszybciej zostać wysłana.

21:14, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 stycznia 2011

Spotkanie z każdym autorem czy ilustratorem budzi w dzieciach chęć tworzenia. Nie inaczej było po spotkaniu z Joanną Zagner, o czym najlepiej niech świadczy książka, która powstała zaraz po GILgotkach. Autorem zarówno fabuły jak i ilustracji jest sześcioipółletni Kacper, a tytuł brzmi naprawdę złowieszczo: ZŁODZIEJ. Mam nadzieję, że i Wam się podoba.

A tymczasem zaraz biegnę na pocztę, aby wysłać nagrodę zwyciężczyni konkursu - okazało się, że był naprawdę trudny! Bo niewiele osób wpadło na to, by odgadnąć, że pierwsze, co robi wydawca, kiedy autor prześle mu swoją powieść, to... po prostu przeczytanie jej :)

Tym serdeczniej gratuluję

Lucynie R. z Katowic!

do której już niebawem dotrą sympatyczne wierszyki ze świetnymi ilustracjami Joanny Zagner-Kołat:

GILgotki Zagner Kołat

GRATULACJE!!!

19:44, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (2) »
piątek, 01 października 2010

Wiecie co najbardziej lubię przy losowaniu książek? Karteczki.

Sprawdzam ile przyszło prawidłowych odpowiedzi, przycinam odpowiednią ilość barwnych karteczek - jednokolorowych, ale zwykle za każdym razem innych - i wpisuję na nie nazwiska albo loginy. Przy każdym myślę, że szkoda, iż książka jest tylko jedna, czasem dwie - najchętniej każdemu, kto brał udział, wysyłałabym nagrody.

Dziś karteczki były miętowozielone, a za Sierotkę robiła - z braku bliższej rodziny pod ręką - moja koleżanka. A wylosowała

JOLANTĘ W.

Gratuluję!

Jolę proszę o podesłanie mejlem adresu i ekstra życzeń - jeśli je ma - w kwestii dedykacji, którą  Anna Łacina napisze specjalnie dla niej, lub osoby wskazanej, w Czynniku miłości.

22:15, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 września 2010

Pisałam nie tak dawno o "Czynniku miłości". Niezła seria Naszej Księgarni - powieść dla młodzieży, ale nie tylko - sama czytałam ją z największą przyjemnością i pomyślałam, że skoro mnie tak przypadła do serca, to chętnie obdarowałabym choćby jednym egzemplarzem jakiegoś wdzięcznego Czytelnika...

Nie musiałam długo czekać - już niedługo ktoś z Was zostanie szczęśliwym posiadaczem książki ofiarowanej przez Wydawcę ze specjalną dedykacją od Autorki!

czynnik milosci

Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy

podać tytuł pierwszej powieści dla młodzieży autorstwa Anny Łaciny

Na odpowiedzi czekam do końca września pod adresem podanym w Kontakcie.

POWODZENIA!

22:21, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 03 sierpnia 2010

Ewa Kozyra-Pawlak to laureatka wielu nagród, m.in.: wyróżnienie PTWK (z P. Rychlem i P. Pawlakiem) w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2001 za podręcznik "Mój Świat – Obserwuję" (PWN, Warszawa, 2000); wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia 2002 (Warszawa) za il. i proj. książki autorskiej "Zagadki od sasa do lasa", a także za tę książkę Nagroda Główna w konkursie Świat Przyjazny Dziecku 2003 (Warszawa) oraz nominacja do nagrody PS IBBY Książka Roku 2003; wyróżnienie PS IBBY w konkursie Książka Roku 2004 za "Jedzie pociąg z daleka". To, oczywiście, nie wszystkie wyróżnienia, ale któż by zliczył...

Wiedzą o tym doskonale miłośnicy tak dobrej literatury, jak bardzo dobrej ilustracji, a że książki z Media Rodzina smakowite, zgłoszeń było sporo. Ostatecznie Sierotka drobnymi paluszkami wyłoniła dwoje laureatów.

kozyra GILgotki1      kozyra GILgotki2

Szczęśliwym zdobywcą "Księżniczki na ziarnku grochu" został Sławomir O. , a "Stary szewc" wraz z krasnoludkami i dedykacją od pani Ewy pojedzie do Elżbiety Ch.

GRATULACJE!!!

12:19, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 czerwca 2010

Miło mi ogłosić, że dziś po południu sierotka w osobie mojej córki wylosowała szczęśliwca, do którego trafi sensacyjno-przygodowa książka dla młodzieży autorstwa Dariusza Rekosza "Mors, Pinky i zagadka ludolfiny"

mors pinky i ludolfina GILgotki

Osobą, która prawidłowo odpowiedziała na pytanie jest:

SZARAIWKA

Gratulacje! Zwyciężczynię proszę o podesłanie danych do wysyłki.

W tym miejscu serdecznie dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka za umożliwienie przyjazdu do Wrocławia panu Rekoszowi, a także za ufundowanie nagród rozlosowanych podczas GILgotek i w blogowym konkursie GILgotkowym.

23:20, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 03 listopada 2009
Prawidłowa odpowiedź: Najnowszą książką Moniki Lipińskiej dla dzieci, wydaną przez wydawnictwo TELBIT jest "Gaja i anioł"
sobota, 01 sierpnia 2009
Muszę przyznać, że ilość osób biorących udział w tym konkursie, przeszła moje najśmielsze oczekiwania... Tak czy owak ostatecznie sierotka - w postaci mojego męża - wylosowała kilku szczęściarzy:
środa, 01 lipca 2009
Minutę po północy odbyło się losowanie wśród nadesłanych odpowiedzi i oto zwyciężczynią, która prawidłowo odpowiedziała na konkursowe pytanie okazała się
niedziela, 15 marca 2009

Jeśli ktoś miałby ochotę, aby jego pociecha zdobyła mu w konkursie "Dziki szczaw"

dziki_konkurs 

zapraszam na stronę Biblioteki Miejskiej we Wrocławiu:

http://biblioteka.wroc.pl/dzieci/konkursy

Do wygrania aż sześć egzemplarzy - powodzenia! :)

00:53, agnieszka_gil , Konkursy
Link Komentarze (1) »
niedziela, 01 marca 2009

Dzisiejszego ranka nastąpiło rozwiązanie. Sierotka (w osobie mojej córki) brodząc wśród nadesłanych odpowiedzi, zanurkowała i ostatecznie wylosowała jedną z nich. Miło mi poinformować, że zwyciężczynią naszej loterii została

Iza z Lublina!

Laureatkę bardzo proszę o podanie adresu i już jutro powędruje do niej nagroda z wpisem autorki:

plagiat 

14:34, agnieszka_gil , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31