O mnie

środa, 01 stycznia 2014

Skończyłam pisać Układ nerwowy - moją pierwszą książkę dla dorosłych - który jeszcze przed publikacją sprawił mi wiele radości, szczególnie ze względu na rekomendacje zarówno literackie jak i merytoryczne (poczytacie na okładce od 29 stycznia albo na stronie wydawcy - już).

Ale przede wszystkim wiele uśmiechów zawdzięczam całemu mnóstwu GILgotek, które sprawiły, że Miejska Biblioteka Publiczna zgłosiła mnie do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa IBBY, znalazłam się w wyjątkowej grupie nominowanych.

Dziękuję za ten rok wszystkim Czytelnikom, Dzieciom i Rodzicom, którzy sobotnie (i nie tylko) przedpołudnia woleli spędzić w bibliotece, zamiast przed telewizorem, wszystkim, którzy mieli swój udział w organizowaniu spotkań literackich - Bibliotekarkom, Organizatorom spotkań czytelniczych, Księgarniom, przyjaznej Redakcji Wydawnictwo Nasza Księgarnia i każdemu, kogo tu nie wymieniłam, ale zaistniał.

A wszystkich chętnych Bibliotekarzy zachęcam do organizowania:
- zajęć okołoliterackich dla dzieci w wieku 5-10 lat, czyli GILgotek
- warsztatów literackich dla młodzieży z gimnazjum i liceum INSPIRACJE
- oraz spotkań autorskich dla dorosłych, na których przedstawię najnowszą powieść.

Spotkam się z Państwem i Czytelnikami z największą przyjemnością!

bombka5

Szczęśliwego i pełnego książek Nowego Roku 2014!!!

22:32, agnieszka_gil , O mnie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 lutego 2013

Biblioteka, nr 6/2012, okładka Kiedy jesienią napisała do mnie Agnieszka Sikorska-Celejewska, nie wiedziałam jeszcze o istnieniu magazynu Biblioteka. Szkolne Centrum Informacji.

Sama autorka kojarzyła mi się głównie z książkami dla młodzieży, bowiem pisze dla niej i co prawda nie zdążyłam się jeszcze zapoznać z jej twórczością, ale znajomi polecają. Zaś okładka ostatniej książki Smak lata szczególnie przypadła mi do gustu - jest na niej dziewczyna z gitarą... Przypomina Wam to coś? ;)

Okazało się, że Agnieszka pisze mądre artykuły na temat książek i czytelnictwa dla dzieci, które aktywnie promuje, a czasem przedstawia sylwetki twórców. Z przyjemnością zapraszam do lektury ostatniego, grudniowego numeru Biblioteki:


Agnieszka Gil, bohaterka artykułu w 'Bibliotece', str. 1 Agnieszka Gil, bohaterka artykułu w 'Bibliotece', str. 2 Agnieszka Gil, bohaterka artykułu w 'Bibliotece', str. 3

19:11, agnieszka_gil , O mnie
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 kwietnia 2009
Agnieszka Gil, foto z maszyną Z urodzenia i zamiłowania jestem wrocławianką – odkąd pamiętam, opowiadam bajki. Od nich też zaczęła się moja przygoda z pisaniem - w antologii Wesołe historie (Wilga 2004)
W 2008 roku ukazała się pachnąca lasem, miodem i malinami powieść nie tylko dla młodzieży Dziki szczaw (Wydawnictwo TELBIT), poruszająca problem życiowych wyborów i pierwszej miłości. To książka z drugim dnem, które docenią dorośli: w perypetiach młodzieży jak w wodzie odbija się historia poprzedniego pokolenia i uwidaczniają różnice miejsko-wiejskie. Rok 2012 upłynął pod znakiem wydanej przez Naszą Księgarnię Herbaty z jaśminem - bardzo wrocławskiej powieści nie tylko dla młodzieży, w której podejmuję niełatwy temat dojrzewania i poszukiwania drogi w zawiłych meandrach nastoletniego życia. Herbata z jaśminem została wznowiona w 2014, niedługo po ukazaniu się Układu nerwowego powieści dla dorosłych, podejmującej na tle obyczajowym i panoramie Wrocławia temat współuzależnienia alkoholowego.

Współpracuję z redakcją serwisu dla rodziców eDziecko.pl . Niegyś współpracowałam z redakcją czasopisma dla młodzieży Świat Matematyki oraz redakcjami lokalnych czasopism. W miesięczniku Pawłowice publikowałam cykl tekstów dla rodziców, w których pokazałam, że różne przybytki niesłusznie kojarzą się z zakurzoną nudą, przeciwnie, można tam odnaleźć wiele skarbów. Zabierając swoje dzieci w ciekawe miejsca, staram się oswoić je z miastem i jego historią, aby nie przebiegały po nim bezrefleksyjnie. Dzielę się tym później z innymi rodzicami, by zauważyli, że od nich samych zależy, jak dzieci będą traktowały sprawy małej ojczyzny.
| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31