Spotkania

piątek, 04 grudnia 2015

W dniach 6-8 listopada tego roku odbyły się kolejne - ale jakby pierwsze, bo z nowym organizatorem - Śląskie Targi Książki. Zmiana przyniosła wiele dobrego, impreza udała się naprawdę dobrze, przybyły tysiące czytelników. MURATOR stanął na wysokości zadania - jak zwykle.

Moje spotkanie, które odbyło się w sobotę, 7 listopada, prowadziła Marta Matyszczak - bardziej "kryminalna", lecz z dużym zainteresowaniem wypytywała nie tylko o szczegóły mojego warsztatu, ale też samej obyczajowej i psychologicznej tematyki książek, szczególnie Układu nerwowego:

śląskie targi książki 2015

Po blisko godzinnej rozmowie przeszłam na stoisko Naszej Księgarni:

śląskie targi książki 2015 śląskie targi książki 2015

gdzie Czytelnicy mogli porozmawiać ze mną osobiście, spotkać się bardziej kameralnie, choć ludzie dookoła, otrzymać dedykację w Układzie nerwowym i Herbacie  jaśminem:

śląskie targi książki 2015 śląskie targi książki 2015

Były też oczywiście i koniecznie pamiątkowe fotki z przyjaciółkami z Katowic:

śląskie targi książki 2015

I fanklubem z Tarnowskim Gór - też BARDZO zaprzyjaźnionym :)

śląskie targi książki 2015

 

poniedziałek, 30 listopada 2015

Czy ja już pisałam, że Lubin traktuję dość osobiście? Pewnie dlatego, że kiedyś, krótko, co prawda, mieszkałam w tym mieście. Miałam wówczas kilka-kilkanaście miesięcy i nie pamiętam nic, poza przedpokojem mieszkania, w którym wówczas mieszkaliśmy.

Tym razem, już po raz trzeci - co jest rekordem w moim odwiedzaniu tej samej biblioteki - znów zaprosiła mnie przemiła bibliotekarka Pani Małgorzata Gojdź:

biblioteka lubin

Poprzednimi razy to były GILgotki - raz na Dzikim Zachodzie, potem znów Kosmiczne - teraz na spotkanie przybyła młodzież z gimnazjum i liceum. Było więc o Herbacie z jaśminem:

biblioteka lubin

Były kalambury - niektóre tytuły ulubionych książek odważnych (bo nie wstydzących się wystąpić publicznie) dziewczyn i chłopaków były naprawdę trudne do pokazania:

biblioteka lubin

No i coś tam mówiłam jeszcze :)

biblioteka lubin

A wiecie, co okazało się najfajniejsze, a wynikło po części z tego właśnie spotkania? To, że młodzież ma jednak ochotę czytać książki rodzimych autorów i spotykać się z nimi i kiedy tylko powstanie miejsce w sieci, gdzie będzie można zobaczyć działalność nowo założonego klubu sympatyków polskich autorów, natychmiast Wam je pokażę. A także zrelacjonuję spotkanie, na które zostałam zaproszona - już niedługo!

20:36, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »

Jesień rozpoczęła się dla mnie w Środzie Śląskiej - 23 września gościła mnie fantastyczna biblioteka, pełna kreatywnych i wesołych młodych czytelników:

Rozczytana Aglomeracja w Środzie Śląskiej Rozczytana Aglomeracja w Środzie Śląskiej

Najaktywniejsi uczestnicy spotkania dostali nagrody od organizatora - czyli stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska - a wszyscy pamiątkowe smycze i autografy:

Rozczytana Aglomeracja w Środzie Śląskiej

wtorek, 10 listopada 2015

16 września ruszyła jesienna edycja Rozczytanej Aglomeracji.

Na pierwszy ogień ruszyłam, spotykając się z bardzo sympatyczną młodzieżą w Kamieńcu Wrocławskim. Ugoszczono mnie w nowocześnie urządzonej bibliotece, a gimnazjaliści okazali się otwarci i interaktywni ;)

rozczytana aglomeracja Rozczytana Aglomeracja w Kamieńcu i Jelczu

Rozczytana Aglomeracja w Kamieńcu i Jelczu

Następnie udałam się do Jelcza-Laskowic, gdzie w przytulnym wnętrzu biblioteki odbyło się spotkanie z młodszymi Czytelnikami. Jak zwykle pełne uśmiechów, zgadywanek i czytania oraz wymyślania wesołych historii:

Rozczytana Aglomeracja w Kamieńcu i Jelczu Rozczytana Aglomeracja w Kamieńcu i Jelczu

Rozczytana Aglomeracja w Kamieńcu i Jelczu Rozczytana Aglomeracja w Kamieńcu i Jelczu

Rozczytana Aglomeracja w Kamieńcu i Jelczu

Trudno się było rozstać z chętnymi na autografy wypisywane nawet na... rękach!

środa, 16 września 2015

Już dziś spotkałam się z młodzieżą w Kątach Wrocławskich i dziećmi w Jelczu - fotki wstawię, gdy tylko otrzymam - było fantastycznie!

rozczytana aglomeracja

wtorek, 08 września 2015

Bardzo jestem ciekawa, co dzieci - i rodzice! - powiedzą o bohaterze najbliższego spotkania, nie tak całkiem GILgotkowego. Trzymajcie mnie za kciuki, żeby była ładna pogoda, bo tym razem mamy się spotkać przed Grafitem!

balonik Ołbin

23:56, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 maja 2015

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej aktywnie wspiera popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców regionu.  

W ramach tego projektu wraz z Marcinem Pałaszem aż do jesieni będziemy odwiedzali biblioteki w różnych podwrocławskich gminach i spotykali się z młodszymi i troszkę starszymi Czytelnikami.

aglomeracja wrocławska

Wiosenne wizyty już za nami i muszę przyznać, że dawno tak miło nie spędzałam czasu na spotkaniach autorskich. Niezależnie od tego, czy Czytelnikami byli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści, czy już prawie dorośli licealiści, bawiliśmy się równia dobrze, rozmawiając o ulubionych gatunkach literackich i tytułach, po które chętnie sięga młodzież, o tym jak wygląda sprawa z książką od pomysłu do półki w księgarni, albo skąd czerpać inspirację.
O tym ostatnim to dlatego, że wielu młodych sięga po pióro - współcześnie klawiaturę - i szuka sposobu, by zająć się tym jak najlepiej. Zawsze wtedy zapraszam na warsztaty, które prowadzę specjalnie dla dzieci i dla młodzieży, właśnie pod hasłem Inspiracje. Ale to temat na osobne zajęcia. Tu, w ramach zajęć Wesoła historie, czyli skąd się biorą książki, było trochę czytania, trochę rozmów, a nawet zabawy - tak, nie można wciąż tylko gadać, relaks też jest potrzebny!

Pierwsze spotkanie odbyło się we Wrocławiu - to były GILgotki Skrzydlate, z których relacja już niebawem.

Następnie ugoszczono mnie w Trzebnicy - tu kilka słów ze strony Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, a ja tylko dodam, że było naprawdę sympatycznie! Pomimo tego, że biblioteka jest w trakcie przeprowadzki, ale dzięki temu miałam okazję odwiedzić trzebnicki ratusz. I, wiecie, w środku jest ławka odziana w różne takie szydełkowce - bardzo mi się spodobała :)

aglomeracja wrocławska trzebnica


Jeszcze tego samego dnia zawitałam w Prusicach, gdzie spotkanie przebiegło bardzo komfortowo, w niezwykle nowej, rzekłabym "wypasionej" bibliotece. Na spotkanie przybyła młodzież wyraźnie zainteresowana literaturą i tym razem także bawiliśmy się doskonale, a i o poważnych sprawach mówiliśmy także. Tak pisała o tym pani Magdalena Szymańska z NOWagazeta.pl

aglomeracja wrocławska prusice

Kolejnymi miejscowościami, które odwiedziłam w ramach akcji były Jordanów Śląski i Sobótka, ale zdjęcia z Jordanowa wrzucę dopiero, gdy je otrzymam. Tu kilka fotek z bardzo miłego (i obfitego w późniejsze kontakty na fb) spotkania w Sobótce

aglomeracja sobótka

A tymczasem zapraszam do zaglądania na facebookowy profil Aglomeracji Wrocławskiej gdzie przeczytacie o tym, co się wyprawia w kulturze, sporcie i dowiecie o różnych ciekawych działaniach w naszym regionie.

niedziela, 26 października 2014

Wakacje rozpoczęłam od odwiedzenia Szczecina, dokąd udałam się na zaproszenie do Miasteczka Literackiego, przy trzeciej edycji wręczania nagrody literackiej Gryfia.

gryfia1 gryfia2

Wielką przyjemnością było dla mnie poznanie wreszcie na żywo Barbary Kosmowskiej, która prowadziła moje spotkania autorskie.

gryfia3

W trakcie bardziej i mniej oficjalnych spotkań, widziałam się z wieloma autorami, poznanymi już wcześniej, jak Monika Szwaja, albo z nowymi twarzami, jak Angelika Kuźniak (Papusza) i Małgorzata Rejmer (Bukareszt. Kurz i krew), nominowanymi do tegorocznej Nagrody Literackiej Gryfia 2014

gryfia4 gryfia5

Pośród nominowanych znalazły się także:

Katarzyna Ewa Zdanowicz - Ciemność. Resort SPA
Anna Augustyniak - Kochałam, kiedy odeszła
Anna M. Nowakowska - Dziunia

Laureatką została Małgosia Rejmer:

gryfia6

14:47, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »

14 maja, w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, w Wąsoszu pod Rawiczem spotkałam się z młodzieżą, z którą pogadaliśmy sobie trochę o pisaniu i czytaniu.

wąsosz1

Mówiliśmy też o naszych miejscowościach i przybyli próbowali mnie przekonać jak najlepiej do tego, co mogłabym u nich ciekawego zobaczyć. Jeden z chłopaków by tak skuteczny, że nie tylko postanowiłam rzeczywiście przyjrzeć się bliżej tamtym okolicom, ale także podarowałam mu najnowszą Herbatę z jaśminem - jeszcze pachniała drukarnią!

wąsosz2  wąsosz3

Młodzież dość długo rozkręcała się, jeśli chodzi o zwierzanie się z tego, co czytają, ale ostatecznie poszło nam nieźle i rozstawaliśmy się nawet z pewnym trudem ;)

wąsosz4 wąsosz5

Dostałam wspaniały bukiet, a potem zrobiliśmy sobie wspólnie pamiątkowe zdjęcie:

wąsosz6

00:21, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 września 2014

Wszystkich, którzy będą mieli ochotę i możliwość zapraszam szczególnie na piątek 26 września o godzinie 17.00 w bibliotece przy ul. Młynarskiej 19.

Dodam, że na tym spotkaniu będzie możliwość wysłuchać i zadać pytanie nie tylko mnie, ale też Małgorzacie Wardzie, Agnieszce Lingas-Łoniewskiej i Manuli Kalickiej - przyjdźcie!

 

flk plakat 14

19:55, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 maja 2014

Już dziś na dworcu Wrocław Główny rozpoczęły się targi książki dla dzieci i młodzieży Dobre Strony. Deszczowa i zimna pogoda jest w sam raz do czytania, będąc otulonym kocykiem, więc tym bardziej zapraszam na spotkanie z książkami i autorami, by w końcu zasiąść wygodnie w fotelu z dobrą lekturą...

dobre strony

Szczególnie zapraszam w sobotę na godz. 13.00, gdy na stoisku Naszej Księgarni będę odpisywać świeżo wznowioną Herbatę z jaśminem, a także Układ nerwowy.
Do zobaczenia!

 

 

Zdjęcie pochodzi z profilu fb WPDK.

10:29, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 maja 2014

stadion

Kolejne Targ Książki w warszawskim "koszyku" - serdecznie zapraszam wszystkich Czytelników na spotkanie:


w sobotę 24 maja, w godz. 15.00 - 16.00 na stoisku Naszej Księgarni

 

W tym dniu będę podpisywać Układ nerwowy, ale także świeżutką, jeszcze pachnącą Herbatę z jaśminem, wznowioną w nowej serii  Z kropką - to już druga moja książka otwierająca nową serię Naszej Księgarni:

herbata z jaśminem_nowa

Do zobaczenia!

17:51, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 maja 2014

Już jutro spotykamy się w Bibliotece Miejskiej, w Filii 15 przy ul. Rękodzielniczej 1.
Zapraszam dorosłych Czytelników na spotkanie z "Układem nerwowym" - środa, 7 maja godzina 17.00.


biblioteka rękodzielnicza

19:13, agnieszka_gil , Spotkania
Link Komentarze (2) »
środa, 09 kwietnia 2014

4 kwietnia 2014

 

 

Szczęśliwą zdobywczynią egzemplarza Układu nerwowego została Magdalena, która dwa dni później zabrała mnie na niezwykłe spotkanie z Romą Ligocką we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem relacja TUTAJ 

 

22:37, agnieszka_gil , Spotkania
Link Komentarze (1) »
niedziela, 30 marca 2014

Muszę wyznać, że po latach GILgotek i różnych okołoliterackich działań z dziećmi oraz młodzieżą, miałam lekką tremę przed pierwszym spotkaniem z Czytelnikami dojrzałymi. Dlatego na drżących nogach poszłam w ubiegłą środę - 26 marca - na wieczór autorski do Biblioteki Dolnośląskiej. Okazało się jednak, że nie było czego się bać, przeciwnie - nareszcie spotkałam się ludźmi, którzy oczekiwali nie tylko wzięcia czegoś, ale i dali wiele...

 

Agnieszka Gil - spotkanie autorskie Agnieszka Gil - spotkanie autorskie

 

Spotkanie promujące Układ nerwowy prowadziła Magdalena Pioruńska, założycielka i redaktor naczelna serwisu Szuflada.net. Zaczęłyśmy od tego, że literatura, jak życie, wyszła z wody i moja pierwsza przygoda literacka rozpoczęła się Przygodą na basenie... Potem rosła, wraz z moimi dziećmi, stając się literaturą młodzieżową, wreszcie dojrzałam do dorosłych treści.

 

Agnieszka Gil - spotkanie autorskie Agnieszka Gil - spotkanie autorskie

 

Podczas spotkania nie tylko mówiłam o swoich książkach, ale prowadziłam fantastyczną dyskusję z Czytelnikami - zarówno tym, którzy są ju z po lekturze Układu, jak i tymi, którzy zechcieli dopiero po niego sięgnąć. Było też losowanie egzemplarza najnowszej książki, który z radością zdobyła jedna z Pań.

 

Agnieszka Gil - spotkanie autorskie Agnieszka Gil - spotkanie autorskie

 

Spotkanie trwało nadspodziewanie długo jak na moje oczekiwania, po czym odbyło się to, co w pisaniu - oprócz samego pisania, lubię najbardziej - wpisywanie dedykacji do książek.
No i sesja z Przystojniakiem ;)

Agnieszka Gil - spotkanie autorskie

20:14, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 stycznia 2014

Tak, to była bardzo długa rozmowa!

Z Aleksandrą Urbańczyk spotkałam się po raz pierwszy gdy napisała do mnie po przeczytaniu Herbaty z jaśminem. To była bardzo miła wymiana maili, ale internet, jak to on - nieraz nie pokazuje rozmówcy. Nic wiec dziwnego, że nie poznałam pani Oli na wrocławskiej LiteraTurze I, podczas której przeprowadzała rozmowy z autorami. W końcu jednak odnalazłyśmy się i oto efekt - klik w obrazek:

 

blog Oli

20:08, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 października 2012

W takie słoneczne jesiennie dni nie sposób myśleć o nadciągającej nieuchronnie zimie. Przeciwnie - myśli wracają do lata, do wakacji i środka lasu, gdzie nie było, co prawda, prądu, ale moja nowa książka rosła w siłę:

Piszę nie z Wrocławia

Sierpień także upłynął dla mnie pod znakiem literatury, głównie własnej - znów w lesie, ale tym razem z moimi Elfami z Tarnowskich Gór, które przygarnęły mnie i pozwoliły fantastycznie spędzić czas na kolonii zuchowej, gdzie zjawił się także... Neptun. Kto go poznaje? ;)

Wrzesień to było szaleństwo siedleckie, ale o tym w którejś z kolejnych notek.

Zaś tydzień po powrocie z Siedlec zostałam zaproszona do Radia Wrocław, gdzie redaktor Grzegorz Chojnowski rozmawiał ze mną o Herbacie z jaśminem. Podobała mi się ta rozmowa, bo nie dalej, jak tydzień wcześniej przekonałam się, jak trudno nieraz jest być autorką literatury dla młodzieży. To się czasem okazuje trudniejsze, niż być autorką powieści dla kobiet, której synonimem, według niektórych, jest "literatura dla kucharek". Na Festiwalu Pióro i Pazur literatura kobieca triumfowała, ale nawet tam nie znajdzie się miejsce na książki dla dziewczyn, dla tych Czytelniczek, które kiedyś będą czytały ową mityczną literaturę kobiecą. W rozmowie z red. Chojnowskim czułam się wreszcie jak autorka literatury pełnowartościowej, ważnej i nie bagatelizowanej. Posłuchajcie zresztą sami.

Mówiliśmy między innymi o planach - moje są dość szczegółowo sprecyzowane, ale dopiero później wpadłam na pomysł, że napiszę dwanaście książek. A potem wydam foto kalendarz i Czytelnicy będą mogli wspominać moje pisanie przez cały rok, nawet nie sięgając po książki! Ewentualnie, dla najbardziej zagorzałych lubieśników, którzy nie patrzą na mnie wyłącznie przez pryzmat literatury, machnę sobie kalendarz plakatowy ;)

15:45, agnieszka_gil , Spotkania
Link Komentarze (1) »
środa, 20 czerwca 2012

Dziki szczaw ukazał się ponad trzy lata temu. Książka została zakwalifikowana przez wydawcę jako młodzieżowa, lecz tak się złożyło, że nie miałam okazji uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Czytelnikami w takich właśnie okolicach wiekowych. Jednak, między nami mówiąc, uważam, że najbardziej ta powieść podoba się mamom nastolatków...

Ale Herbata z jaśminem, moje ostatnie literackie dziecko, jest pozycją pisaną specjalnie z myślą o młodzieży, dlatego, pomimo drżących kolan (a jeśli przyjdą, usiądą i będą tylko patrzeć w milczeniu?!) udałam się na spotkanie z wrocławskimi gimnazjalistami:Agnieszka Gil - spotkanie autorskie          Agnieszka Gil - spotkanie autorskieWbrew obawom wszystko przebiegło pomyślnie. Młodzież potrafi zarówno słuchać jak i rozmawiać czy zadawać pytania - fajny, kontaktowy rocznik mi się trafił, albo oni wszyscy teraz tacy wbrew obiegowym opiniom!Agnieszka Gil - spotkanie autorskie           Agnieszka Gil - spotkanie autorskie


Tak więc wszystko przebiegło naprawdę miło, poczytałam fragmenty książki, opowiedziałam trochę o swoim pisaniu, a dwojgu szczęśliwcom (Ada, Kacper, pozdrawiam i czekam na recenzje!) wręczyłam podarowane przez Naszą Księgarnię egzemplarze Herbaty z jaśminem.

 

Wydawca również dla Czytelników mojego blogu przeznaczył książki, a otrzymają je dwie z osób, które do 15 lipca 2012 napiszą do mnie (adres gmail w zakładce Kontakt) i najskuteczniej zachęcą mnie do odwiedzenia podczas wakacji ulubionego przez siebie miejsca w Polsce - w obszarze ich zamieszkania albo w dowolnym innym.

Może akcja mojej następnej książki rozegra się właśnie tam?
Bardzo jestem ciekawa, co mi zaproponujecie!

18:33, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 czerwca 2012

Z końcem roku szkolnego jestem trochę zmęczona wyjazdami, spotkaniami i różnymi sztuczkami okołoliterackimi, które wyprawiałam. Jednak takie spotkanie (a to tylko wycinek cudnej całości!) warte było pokonania trudów podróży do Barzęcina, jednego z moich ulubionych miejsc:

herbata z jaśminem poranek autorski

20:33, agnieszka_gil , Spotkania
Link Komentarze (4) »
środa, 23 maja 2012

Ze strony Naszej Księgarni:

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Gil.

Autorka książki Herbata z jaśminem spotka się z czytelnikami podczas III Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY w sobotę 26 maja i niedzielę 27 maja o godzinie 12.00.

Plac Solny we Wrocławiu Stoisko Wrocławskich Promocji Dobrych Książek

 

plac solny wrocław

 

Podłączam się do zaproszenia i czekam na chętnych do wypicia ze mną tej herbaty ;)

19:25, agnieszka_gil , Spotkania
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Piękna pogoda była w Kamiennej Górze - wczoraj wystarczająco sucho, by na Rynku zebrała się spora grupa ludzi Czytających pod chmurką (wcześniej bawiliśmy się razem z Anią Zgierun na GILgotkach w muzeum) a dziś dopisało słonko, kiedy autorzy zaproszeni przez Księgarnię Atena czytali swoje - lub swoje ulubione - książki. Publiczność - niezwykle wdzięczna. Sprzęt - działał, żadnej wpadki z mikrofonem nie zarejestrowałam ;) O Pirackich GILgotkach będzie osobno, a poniżej pamiątkowe zdjęcie:

Księgarnia Atena autorzy

Na samym dole Konrad Staszewski, a wyżej, od lewej - obok mnie Hannibal Smoke, Agnieszka Lingas-Łoniewska, AnnaZgierun-Łacina, Monika Szwaja.

Jeśli zagląda tu czasem Dominika P. z Płocka, to przekazuję jej tą drogą najserdeczniejsze pozdrowienia od pani Moniki! :)

22:06, agnieszka_gil , Spotkania
Link Komentarze (1) »
sobota, 21 kwietnia 2012
niedziela, 11 kwietnia 2010
Agnieszka Gil przedstawia miesięcznik 'Pawłowice' W ubiegłorocznym, sierpniowym, numerze miesięcznika "Pawłowice" ukazała się jedna z moich ulubionych bajek "Żużlowiec". Inspiracją do napisania jej była dla mnie znajomość z pewnym niezmiernie sympatycznym, obecnie dojrzałym uczniem szkoły podstawowej, a wówczas rezolutnym trzylatkiem, Szymkiem.
Szymek był wielkim lubieśnikiem żużlowca, Roberta Miśkowiaka i to zaowocowało pomysłem na bajkę o żużlowcu właśnie.
Pan Miśkowiak z uśmiechem wyraził zgodę na użycie jego nazwiska w bajeczce, która być może kiedyś ukaże się w jakimś zbiorze, dotąd mogli ją poznać pawłowiczanie, a już za chwilę Czytelnicy tego blogu.
środa, 17 lutego 2010

A latem - to taka pora roku, która ostatnio chyba wszystkim już się śni, kiedy od tygodni śniegu po uszy - na zaproszenie Rady Osiedla Pawłowice spotkałam się z tamtejszymi najmłodszymi mieszkańcami na Festynie Pawłowickim.

wtorek, 29 września 2009
 
1 , 2
| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31