Brombowanie

niedziela, 29 maja 2011
Kochani Czytelnicy, Dzieci i Rodzice, już prawie trzy lata minęły, odkąd spotykamy się w bibliotekach i domach kultury, by brombować - cieszyć oko i ucho dobrą literaturą i ilustracją, wspólnie bawić się i uczyć, albo po prostu miło spędzać sobotnie przedpołudnia.

Nadszedł jednak czas na małą odmianę, a do konkretnie zamknięcie cyklu Brombowań.

poniedziałek, 31 stycznia 2011
poniedziałek, 13 grudnia 2010
poniedziałek, 22 listopada 2010
Niestety, przegrałam z chorobą, ledwie przetrwałam wtorkowe GILgotki z Joanną Zagner-Kołat (napiszę o tym niebawem, bo będzie nowiutka książka do wygrania), a tymczasem wracam do łóżeczka...
czwartek, 18 listopada 2010

Indianin z łukiem - Brombowanie na Dzikim Zachodzie Wrześniowy schyłek lata to dobry czas na zabawę w Indian. W ramach prowadzonego przeze mnie cyklu czytelniczego dla dzieci i rodziców, znów spotkaliśmy się w ołbińskiej bibliotece na „Brombowaniu na Dzikim Zachodzie”.
Brombowanie, jak Czytelnicy tego blogu zapewne świetnie wiedzą, to organizowane mniej więcej co dwa miesiące spotkania, podczas których łatwo się przekonać, że biblioteka jest miejscem dobrym nie tylko do wypożyczania książek, ale to także świetna okazja do posłuchania czytanych przeze mnie bajek, ciekawych opowieści i do fantastycznej zabawy. Zwykle dzieci przebierają się w stroje pasujące do tematu spotkania, przynoszą książki, które polecają innym, dużo rozmawiamy, śmiejemy się i przy okazji trochę uczymy.

poniedziałek, 11 października 2010

Biblioteka na Psim Polu już po remontach, pięknie ma być:

kosmiczne brombowanie inflancka

Niestety - mój kosmita stracił głowę i nie zobaczymy go już więcej... Ale i tak będzie fajnie - przychodźcie, zapraszam wszystkich!

19:17, agnieszka_gil , Brombowanie
Link Komentarze (2) »
środa, 15 września 2010
wtorek, 15 czerwca 2010
Wakacje za pasem, więc czas na ostatnie w tym roku szkolnym Brombowanie, na które zapraszam jak zwykle serdecznie:
poniedziałek, 17 maja 2010
Bromba Brombowania to cykl spotkań okołoliterackich prowadzonych przeważnie w filii 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej, zwykle powtarzanych później w innych miejscach, domach kultury, świetlicach czy przedszkolach, podczas których dzieci przychodzące wraz z rodzicami przekonują się, że w bibliotece nie tylko wypożycza się książki. To miejsce, gdzie można posłuchać czytanych przeze mnie bajek i opowieści, a także pobawić się doskonale.
Bromba, bohaterka książek Macieja Wojtyszki, jest patronką serwisu o książkach dziecięcych i młodzieżowych Bromba.pl, pod egidą którego organizowane się nasze spotkania, od jej imienia powstała też ich nazwa.
Brombowicze w wieku od pięciu do dziesięciu lat (choć dobrze bawią się z nami także niektóre młodszaki, ale i poważni uczniowie klas czwartych i piątych) za każdym razem wcielają się w inne postacie, przeżywając przygody pirackie, smakowite, strrraszliwe czy królewskie. Podczas ostatniego Brombowania okazało się, że zupełnie spora grupa dzieci przyjechała do biblioteki na Żeromskiego z Pawłowic - spotkałam się nawet z kilkoma osobami poznanymi niedawno na „Świecie Matematyki Przedszkolaka”.
poniedziałek, 26 kwietnia 2010
Po sobotnim, naprawdę fantastycznym Kosmicznym Brombowaniu, podczas którego czytaliśmy o Tapatikach i nie tylko, a także wyprawialiśmy różne kosmiczne sztuczki, zgłoszeń na konkurs pojawiło się jeszcze więcej. Spośród uczestników konkursu wylosowano - a konkretnie zrobiła to sierotka w postaci mojego Męża :) - zgłoszenie
czwartek, 22 kwietnia 2010

Jutro w samo południe, w bibliotece przy ul. Serbskiej 5 we Wroclawiu, otwarta zostanie wystawa ilustracji prac nagrodzonych w konkursie "Książka Roku 2009". Więcej informacji na temat nagrodzonych prac na stronie IBBY a ja nadmienię tylko, że wśród nagrodzonych jest Elżbieta Wasiuczyńska i "Mój pierwszy alfabet" i Paweł Pawlak z pierwszą częścią NIEporadnika, czyli "Do czego nie służy młotek", który doskonale znamy z GILgotek

Żałuję, że nie będę mogła tam się udać, choć z pewnością odwiedzę wystawę w innym terminie.

czwartek, 08 kwietnia 2010
W związku z żałobą narodową wszelkie imprezy organizowane w Bibliotece Miejskiej zostały odwołane - nowy termin spotkania to SOBOTA 24 KWIETNIA. Podczas „Kosmicznego Brombowania” dzieci posłuchają między innymi o „Wyprawie Tapatików” Marty Tomaszewskiej, a także poznają pewnego kosmitę, którego niejaki Gutek, bohater „Hecy nie z tej ziemi” Marcina Pałasza znalazł w swoim ogródku. Można przynieść ze sobą ulubioną książkę o kosmosie i wyciętą z papieru gwiazdkę lub planetę – zrobimy sobie własne niebo. A może nawet uda nam się zobaczyć prawdziwego ufoludka?
wtorek, 08 grudnia 2009
Będzie zimno, ale świątecznie, a dzieci będą słuchały czytanych przeze mnie bajek i fragmentów książek autorów z północy. No i bawić się będziemy zimowo.
poniedziałek, 02 listopada 2009

Smakowita krzyżówka W chwili przerwy między czytaniem bajek rozwiązaliśmy krzyżówkę – z takimi młodymi specjalistami o zdolnościach kucharskich, nie mieliśmy z tym najmniejszego problemu – raz, dwa doszliśmy do hasła-rozwiązania. No i można już było wpaść w odwiedziny do ulubionych bohaterów dziecięcych.
Na dobrą sprawę w większości książek można spotkać wątki kulinarne, dlatego przygotowanie do Smakowitego Brombowanie było dla mnie sporym wyzwaniem. Wygrali ulubieńcy – kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-bzyk, czyli pan Kuleczka i jego kompania.
Tym razem odwiedziliśmy ich o poranku, w opowieści „Śniadanie”. Jak myślicie, czy Katastrofa dała się łatwo przekonań, że nie każda przyprawa pasuje do każdej potrawy? No, nie było to proste, musiała spróbować...

sobota, 31 października 2009

Smakowite Brombowanie Myślicie, że kuchnia to miejsce, gdzie wyłącznie przyrządza się zdrowe posiłki i (och...) później zmywa po nich? Myślicie, że w bibliotece można tylko wypożyczać książki, albo, nie daj Boże, wyłącznie nudne lektury? Nic z tych rzeczy!

Przekonaliśmy się o tym zupełnie niedawno w bibliotece na Psim Polu, gdzie w jedną ze słotnych, jesiennych sobót odbyło się Smakowite Brombowanie.

poniedziałek, 05 października 2009
Już w najbliższą sobotę, tym razem w bibliotece przy Inflanckiej - wszyscy, którzy nie dotarli na Smakowite brombowanie przed wakacjami, mają okazję to nadrobić.
niedziela, 20 września 2009
Już w najbliższą sobotę:
sobota, 25 lipca 2009
Kiedy poprzednim razem gościłam w Lubinie na dłużej, miałam kilka miesięcy - dokładnie nie pamiętam, ale zawsze mówię, że kiedyś i ja byłam mieszkanką tego miasta :)
niedziela, 07 czerwca 2009
24 kwietnia kolejne z królewskich brombowań odbyło się wyjątkowo - nie w biliotece, ale w świetlicy parafialnej Jaś Apostoł, na wrocławskim Zakrzowie.
poniedziałek, 01 czerwca 2009
wtorek, 19 maja 2009
cd. Przyszedł czas na czytanie o przygodach w kolejnym królestwie – Królestwie Cukrowym. Chyba każdy z nas zna kołysankę o królu, królewnie i paziu, którzy żyli wśród róż i nie znali burz, aż spotkało ich nieszczęście – zostali pożarci przez psa, kota i mysz. Przed takim właśnie losem uciekała maleńka Marcepanowa Królewna wraz z wiernym Piernikowym Paziem,
Dawno już stopniały śniegi, a już nagłe deszcze, na przemian z zupełnie już odważnymi, by nie rzec - upalnymi, promieniami słonka, sprowadziły na nas myśli najzupełniej wiosenne. Nic dziwnego, w końcu i pierwszy dzień wiosny już za nami, a z nim Królewskie Brombowanie.
poniedziałek, 11 maja 2009
sobota, 14 marca 2009
Czas płynie jak oszalały - jeszcze nie o wszystkim, co dotyczyło grudnia, napisałam w blogu, a już Walentynki stały się wspomnieniem... Walentynki - których nie obchodzę różowo i serduszkowo - spędziłam w Szprotawie, dokąd udałam się na spotkanie tamtejszych piratów - właśnie wśród nich spotkałam najmłodszego ze znanych mi wilczków morskich - ale o tym za chwilę.
 
1 , 2
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28